Світла немає - інтернет є!

Перехід на PON (Passive Optical Network) – тричі подумай, все зваж, а тоді – дій або ні!

Перебуваючи під впливом агресивної реклами, чимало користувачів вважають PON (Passive Optical Network – Пасивна оптична мережа) новою та сучасною технологією. Але перед тим, як ухвалювати рішення про перехід на PON, Ви маєте знати всі «за» і «проти». Наступні пояснення допоможуть зробити вибір.

1. Додаткове живлення:

  • обладнання PON вимагає додаткового живлення від клієнта. За умов відсутності нормального живлення йдеться не тільки про розетку 220В, але й про придбання додаткових PowerBank для живлення оптичного терміналу (ONU-пристрій) та WI-FI роутера.

  • обладнання FTTB, яке заживлено провайдером за допомогою ДБЖ (джерела безперебійного живлення) - не вимагає додаткового живлення від абонента, абоненту залишається підключити компʼютер/ноутбук напряму через UTP кабель (виту пару). Звісно, якщо абоненту потрібен WI-FI, він має заживити роутер за допомогою PowerBank.

2. Необхідність додаткових технологічних отворів для оптоволокна в стіні та місця в квартирі:

  • проведення PON може вимагати нових отворів та місця в приміщенні для PoE-адаптера або оптичного терміналу ONU.

  • кабель UTP вже заведено в приміщення.

3. Вразливість волокна до згинання, натискання:

  • волоконно-оптичні кабелі більш вразливі до згинання й тиску, ніж кабелі UTP. Мінімальний радіус вигину оптики становить 3 см. Якщо вигин буде меншим - це створить додаткове згасання оптичного сигналу, що може призвести до погіршення зв'язку. Ремонт волоконно-оптичних ліній зв'язку більш вартісна і складна справа. Через погану гнучкість складно приховати новий оптичний кабель у квартирі.

  • звичайний UTP кабель надійнійший та набагато простіший в ремонті.

Тож нам обирати «надійність і естетику» в помешканні чи «ламкість і неохайність».

4. Автономність PON — це рекламний міф:

  • PON як і FTTB залежить від ємності PowerBank на пристроях та ємності генераторів/акумуляторів на вузлових станціях, що робить його автономність обмеженою і не є панацеєю, як багато хто з користувачів вважає. Під час виникнення проблем з ДБЖ, PON - більш вразливий за FTTB, тому що кількість абонентів на гілках PON набагато більша.

5. Висока вартість підключення:

  • Додаткове обладнання, оптичний кабель та додаткове живлення робить підключення PON більш вартісним чим FTTB.

Наразі компанія Delta-Net завершує модернізацію мережі та встановлення джерел резервного живлення на обладнанні у багатоквартирних будинках. Скористайтесь можливістю підключити та отримати доступ до швидкого безперебійного інтернету 24/7 навіть за умови відсутності електропостачання.

Як заживити свій роутер дізнайтесь в розділі Підтримка.